Płytki ceramiczne

Dlaczego płytki ceramiczne do łazienki to dobry wybór?

lazienka-aranzacje-_20190111-181643_1

Podłoga w łazience przez cały czas jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Chlapiąca woda, zmiany temperatur i duża wilgotność to jedne z wielu niedogodności, z którym musi walczyć. W takich ekstremalnych warunkach poradzą sobie doskonale Płytki Ceramiczne.

Jakie płytki wybrać?

Na rynku materiałów budowlanych można znaleźć bardzo wiele rodzajów płytek ceramicznych. Dla przeciętnego użytkownika różnią się one przede wszystkim ceną. Warto zwrócić uwagę na ich dwa podstawowe  parametry: nasiąkliwość oraz ścieralność. Nasiąkliwość płytek określa ich porowatość i ma wpływ na ich możliwości w warunkach zmiennych temperatur. Do łazienki najlepiej wybrać płytki o nasiąkliwości poniżej 3%, klasy pierwszej lub drugiej. Są one przeznaczone do wykładania podłóg w pomieszczeniach o małym i średnim natężeniu ruchu, które nie mają bezpośredniego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Z kolei ścieralność płytek decyduje o ich możliwościach stosowania na ściany i podłogi. Wyróżnia się pięć klas, gdzie klasa I oznacza najniższą odporność na ścieralność, a klasa V najwyższą. Warto rozważyć tę właściwość także w kontekście indywidualnych potrzeb mieszkańców. Dla przykładu domu, w którym mieszka kilkoro dzieci, podłoga powinna być bardziej odporna na ścieranie. Z uwagi na wszechobecne zabawki i niekoniecznie ostrożnych młodych mieszkańców, lepiej skorzystać z bardziej wytrzymałych materiałów.

Główne zalety

Płytki ceramiczne spośród konkurentów do wykładania podłóg mają niewątpliwie tę zaletę, że są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy mokra szmatka lub mop, aby zetrzeć z nich wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Nieważne czy jesteś maniakiem czystości, lśniąca podłoga bez plam to coś, na czym zależy każdemu. Dodatkowo są odporne na działanie czynników chemicznych, co w łazience jest szczególnie istotne. Istnieje także wiele odmian płytek. Można wybierać spośród wielu wzorów i kolorów. Ponadto ten materiał może z powodzeniem imitować inne powierzchnie. Jeśli marzy Ci się drewniana podłoga w łazience, możesz wybrać płytki z takim wzorem, gdyż są łatwiejsze w pielęgnacji. Ostatnią i najważniejszą zaletą jest brak problemów z dostępnością tego materiału. Nawet mniejsze miasta jak Zawiercie czy Wieluń płytki ceramiczne powinny mieć w swoim asortymencie. Nie trzeba dzięki temu prowadzić wielotygodniowych poszukiwań. Wystarczy udać się do pierwszego lepszego sklepu budowlanego.

Gdzie je dostać?

Jak już wspomniano powyżej, w prawie każdym sklepie budowlanym można dostać płytki ceramiczne. Zarówno duże jak i małe miejscowości będą je mieć w swoim asortymencie i nie ma potrzeby, aby daleko szukać. Jednak czasem nawet nie trzeba wychodzić z domu, aby dokonać zakupu. Sklepy internetowe takie jak ceramikaoutlet.pl w Częstochowie umożliwiają zamówienie materiałów zdalnie. Wystarczy zadzwonić, aby umówić wszystkie szczegóły, a paczka w krótkim czasie znajdzie się pod drzwiami Twojego domu.