Płytki ceramiczne, Design trendy

Płytki do kuchni, co wybrać? Poznaj trendy na rok 2020

apartment-ceiling-chairs-contemporary-280232-1-scaled

Podłoga stanowi bazę definiującą wystrój całego pomieszczenia. Na szczególną uwagę zasługuje ta w kuchni, gdyż jest narażona na liczne zanieczyszczenia. Właśnie dlatego dobrym wyborem do tego pomieszczenia będą płytki ceramiczne lub gres. Wraz z nowym rokiem nadchodzą nowe trendy w wystroju kuchennym. Jednak część z nich pozostaje niezmienna. Przekonaj się, jakie wzory i kształty będą dominować na płytkach w 2019 roku!

Kolory pastelowe​ 

Skandynawski minimalizm powoli zaczyna znikać z wnętrz domów i mieszkań. Jednak dalej można zobaczyć jego ślady w postaci pastelowych kolorów. Jasne odcienie różu, błękitu lub mięty dodadzą wnętrzu delikatności i przytulności. Przywołają na myśl słodkie wspomnienia z dzieciństwa, a jednocześnie będą wyglądać prosto i elegancko. Warto użyć pastelowych kolorów także na innych elementach wystroju. Płytki kuchenne to nie jedyne miejsce, gdzie powinny się pojawić.  

Ciemne i wyraziste barwy

Ciemne kolory stanowią niejako ucieczkę od szpitalnej bieli. Jeszcze kilka lat temu to ona dominowała w kuchennych wystrojach. Jednak rok 2019 będzie rokiem barw bardziej wyrazistych. Ciemne kolory zdominują kuchenne blaty i szafki. Płytki będą musiały dostosować się do tego nurtu i również przybrać bardziej odważne odcienie. Bordowy i szary kolor może pojawić się zarówno na podłodze, jak i na ścianie, bowiem płytki ceramiczne sprawdzą się idealnie na obydwóch powierzchniach.

Może cię zainteresować Płytki drewnopodobne zamiast tradycyjnych paneli podłogowych

Wzory geometryczne

Niesłabnącą popularnością wciąż cieszą się płytki kuchenne o różnych wzorach geometrycznych. Dają one duże pole do manewru, gdyż w sklepach można znaleźć bardzo wiele modelów. Każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje wnętrze swojej kuchni do siebie. Wzory geometryczne dają szansę na zbudowanie własnej drogi, która pozwoli ukształtować komfortową i przytulną przestrzeń, w której dobrze się mieszka. W połączeniu z bardziej stonowanymi meblami będą tworzyć przyjemną dla oka całość.

Warto przeczytać Jak układać płytki ceramiczne? – porady praktyczne

O trójkątnym kształcie

Ostatnie lata należały przede wszystkim do płytek o kształcie kwadratu, a także sześciokąta. W 2019 roku prym będą wiodły płytki o niecodziennej formie trójkąta, które można użyć zarówno na ściany, jak i podłogi. Pozwolą stworzyć eleganckie wnętrza, które nie będą przytłaczać zbyt dużą ilością bodźców wizualnych, co przy nieumiejętnym użyciu mogą powodować wzory geometryczne. Aby otrzymać jeszcze lepszy efekt, warto wykorzystać dwa lub trzy kolory. Z ich pomocą będzie można stworzyć fantazyjne wzory, które nadadzą Twojej kuchni wyjątkowego charakteru.