Aktualności, Płytki ceramiczne

Dlaczego warto zdecydować się na tanie płytki z outletu?

Dlaczego Warto Zdecydować Się Na Tanie Płytki Z Outletu?

Każda osoba, która przynajmniej raz przeprowadzała remont łazienki bądź też kuchni zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko jest kupić wysokiej jakości płytki ceramiczne w okazyjnej cenie. Niestety, w marketach budowlanych potrafią one kosztować naprawdę sporo, co zniechęca do ich zakupu dużą liczbę osób. Tymczasem jest takie miejsce, w którym tanie płytki nie są niczym dziwnym, a ich jakość jest równie wysoka, co w tradycyjnym sklepie. Outlet płytek łazienkowych i kuchennych to miejsce przeznaczone dla tych wszystkich osób, które chcą kupować w dobrej cenie tanie kafelki.

Warto przeczytać Jak znaleźć dobrego fachowca od remontów?

Outlet płytek czy market budowlany – gdzie kupować tanie płytki?

Wielu osobom może się wydawać, że zakup płytek w markecie budowlanym jest rozwiązaniem o wiele łatwiejszym i sprawdzonym. – wystarczy wejść, obejrzeć dostępną ofertę, wybrać konkretny wzór i zapłacić. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w marketach budowlanych wybór płytek jest dość ograniczony. Dlatego też te osoby, które szukają czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego, mogą mieć problem z wyborem płytek. 

Outlet płytek z kolei oferuje tanie płytki, które bardzo często nie są już dostępne w oficjalnej dystrybucji, co sprawia, że stają się produktem unikatowym. Jednak różnica jeśli chodzi o outlet płytek a market budowlany, polega głównie na cenie. Outlet płytek to miejsce, w którym ceramiczne kafelki można kupić taniej nawet o połowę. Biorąc pod uwagę, jak kosztowny potrafi być remont, z pewnością jest to rozwiązanie warte uwagi.

W jaki sposób działa outlet płytek?

Każda osoba, którą interesują tanie płytki łazienkowe bądź też kuchenne, powinna odwiedzić outlet. Jest to miejsce, gdzie w bardzo okazyjnych cenach można kupić tanie kafelki – czy to końcówki serii, czy to artykuły pochodzące ze starszych kolekcji. Bardzo często dostać tu można także nadwyżki produkcyjne, towary w opakowaniach zastępczych bądź też towary powystawowe. Niektórzy konsumenci są błędnie przekonani, że outlet płytek oferuje tanie płytki drugiej kategorii. Tymczasem prawda jest taka, że pod względem jakości niczym nie ustępują one tym dostępnym w sklepach budowlanych.

Dlaczego warto kupić płytki w outlecie?

Wystarczy wejść do outletu płytek, by przekonać się na pierwszy rzut oka, że jeśli chodzi o tanie kafelki, wybór tutaj jest naprawdę ogromny. Kto powinien zainteresować się zakupem płytek z outletu?

Otóż, tanie płytki dostępne w outlecie są przeznaczone głównie dla tych osób, które nie dysponują dużym budżetem przeznaczonym na remont. Dzięki zakupowi w outlecie mogą one wykonać prace wykończeniowe przy niskich kosztach. Dodatkowo, w outlecie często można dostać tanie kafelki, których stała cena jest wygórowana i przekracza możliwości finansowe klienta. Każda osoba, której nie przeszkadza fakt zakupu towarów pochodzących z ekspozycji, może odwiedzić outlet, licząc na atrakcyjne zniżki.

Może cię zainteresować Najpopularniejsze błędy przy układaniu płytek ceramicznych

Oczywiście, tanie kafelki bywają płytkami drugiego gatunku. Zazwyczaj posiadają one drobne niedoskonałości, które jednak nie są widoczne po ukończeniu procesu montażu. Tego typu tanie kafelki sprawdzą się w przypadku osób, które remontują pomieszczenie, gdzie estetyka nie jest aż tak ważna, a podstawowym kryterium wyboru jest niska cena.

Outlet płytek to miejsce, które powinna odwiedzić każda osoba chcąca kupić prawdziwe perełki w niskiej cenie. Oczywiście trzeba poświęcić nieco czasu na poszukiwania, jednak można trafić tu na naprawdę fantastyczne okazje, zwłaszcza pod postacią wyprzedawanych końcówek serii.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tanie płytki łazienkowe mogą być sprzedawane jako towar drugiej kategorii, jednak nie jest tak zawsze. Bardzo często są to pełnowartościowe produkty, sprzedawane przez producentów w celu zrobienia miejsca w magazynie. Tak samo wygląda kwestia, jeśli chodzi o towary poekspozycyjne – jest to nieuszkodzony towar, który sprzedaje się w o wiele niższej cenie. Jednak z racji tego, że był on wystawiony na wystawie i często jest pozbawiony oryginalnego opakowania, nie można sprzedać go w cenie pierwotnej.

Na co zwrócić uwagę kupując płytki w outlecie?

Każda osoba, która odwiedza outlet płytek łazienkowych powinna zwrócić uwagę na to, by przy zakupach zdecydować się na nieco większą liczbę kafelek, niż faktycznie jest potrzebna. Wszystko dlatego, że kiedy w trakcie remontu okaże się, że płytek brakuje, ich kupno może być już niemożliwe. Sytuacja staje się wtedy skomplikowana, jako iż płytki outletowe z reguły pochodzą z kolekcji, które są już niedostępne w normalnej dystrybucji.

Dodatkowo koniecznie trzeba zainteresować się, czy tanie płytki pochodzące z outletu są odpowiedniej jakości. Niektórym osobom nie przeszkadzają niewielkie odpryski, bądź też zarysowania, inni jednak zwracają na to dużą uwagę. Oczywiście wcale nie oznacza to, że płytki drugiego gatunku nie spełniają swoich funkcji dekoracyjnych i użytkowych. Bywa tak, że po prostu ich odcień jest nieco inny niż wzorzec stosowany przez producenta. Zdarza się także, że ich wymiary nieco różnią się od sugerowanych.

Czy warto odwiedzić outlet płytek?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko twierdząca. Wszystko dlatego, że tanie płytki dostępne w outlecie są niezwykle atrakcyjne wizualnie, a ich cena jest wyjątkowo niska. Sprawdzą się one nie tylko w łazience, ale także kuchni, przedpokoju czy też garażu. Bardzo często bywa tak, że produkt sprzedawany jako tanie płytki w obniżonej cenie, jest produktem wysokogatunkowym. Wielu osobom outlet płytek kojarzy się z miejscem, gdzie sprzedaje się produkty wybrakowane i wadliwe – nie ma nic bardziej błędnego niż takie myślenie.

Na odwiedzenie outletu płytek powinny zdecydować się wszystkie te osoby, które chcą kupić płytki ceramiczne pochodzące od drogich, uznanych projektantów, jednak nie chcą wydawać na to majątku. Bardzo często zdarza się, że płytki drugiej klasy produkowane przez najlepszych producentów na rynku, wciąż są lepszej jakości niż tanie płytki ceramiczne wprost z marketowych półek. Śmiało można więc powiedzieć, że outlet płytek to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto planuje remont łazienki i nie chce wydać na niego fortuny.