Aktualności, Design trendy, Płytki ceramiczne

Jakie wybrać płytki do łazienki? – Modne płytki łazienkowe 2022

jakie-wybrac-plytki-lazienkowe-2022

Każdy, kto dokonywał chociaż raz w życiu wyboru płytek do łazienki wie, jak trudne jest to zadanie. Dylematy, jakie się wtedy pojawiają, często sprawiają ból głowy. Bo przecież mogą być one duże lub małe, no i oczywiście zupełnie inne na ścianę, a inne na podłogę. Przy ich selekcji uwzględniamy również kształt łazienki. Czy można dzięki ich ułożeniu powiększyć optycznie pomieszczenie łazienki? No i aspekt często najważniejszy – jak osiągnąć maksymalny efekt, nie obciążając zbyt mocno budżetu?

Rodzaje płytek do łazienki

Zastanawiasz się, jakie płytki do łazienki? Nie jest to prosty wybór i przede wszystkim jest to związane z tym, że po prostu jest ich na rynku ogromna ilość. Na ich różnorodność nie możemy narzekać i, szczerze mówiąc, każdy odnajdzie swój preferowany wzór, kolor jak i kształt. Tylko, że właśnie ten ogromny wybór i nieograniczona różnorodność sprawiają, że można się zgubić już po kilku chwilach w sklepie.

Skupmy się jednak na pozytywach tej dużej możliwości wyboru. Mnogość materiałów, kształtów i wzorów pozwalają stworzyć wymarzony projekt wykończenia łazienki, bez względu na wielkość pomieszczenia.

Co jest ważne przy wyborze płytek łazienkowych?

Najważniejsza przy wyborze płytek łazienkowych jest ich wielkość. Do wykończenia wanny owalnej idealnie posłużą nam małe kostki. Ponadto na rynku znajdziemy standardowe prostokątne i kwadratowe płytki łazienkowe o wymiarach od 10 cm do 50 cm, a także duże formaty rzędu jednego metra. Oczywiście dokonując wyboru myślimy głównie o ich aspektach dekoracyjnych, ale nie możemy zapominać, że ważne są także aspekty praktyczne. Małe płytki łazienkowe wymagają więcej czasu przy sprzątaniu. Ma to związek z dużą ilością fug, które są podatne na zanieczyszczenia.

Równie ważny jest materiał, z jakiego wykonane są płytki. I tutaj prym wiodą płytki ceramiczne, które dzielą się na:
– gres, który wypalany jest w wysokiej temperaturze, a dzięki swojej wytrzymałości stosowany jest na ścianach i na podłodze;
– glazura to zaś cienkie płytki, które idealnie sprawdzą się przy wykończeniu;
– terakota, którą stosuje się głównie do podłóg, a wykonana jest z oczyszczonej gliny;
– cotto to kafelki akumulujące ciepło co sprawia, ze idealnie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Wykonane są z masy klinkierowej o porowatej i nieregularnej powierzchni.

Warto przeczytać Jakie płytki do przedpokoju lub korytarza?

Kolory i wzory płytek łazienkowych kształtują zarówno optycznie przestrzeń, jak i nadają wrażenie czystości. Ściany najlepiej jest udekorować płytkami w motywach kwiatowych i geometrycznych, jednak należy podejść umiejętnie do wykorzystania np. wzorzystych płytek, aby nie przytłoczyć pomieszczenia.

Jeśli chodzi zaś o kształt płytek łazienkowych, to mamy do dyspozycji kwadratowe i prostokątne, a także heksagonalne i oktagonalne. Jeśli umiejętnie połączymy kilka kształtów i dopasujemy odpowiednio kolory, stworzymy wyjątkowy wystrój wnętrza.

Kiedy ciemna, a kiedy jasna łazienka?

Dokonując wyboru płytek łazienkowych musimy zdecydować, czy mają być ciemne czy jasne, no i oczywiście jakie kupić na ścianę, a jakie na podłogę. Małe wnętrza i łazienki na poddaszu będą wymagać jasnych ścian dla efektu przestronności. Do aranżacji dużych pomieszczeń lepszym wyborem będą ciemne płytki łazienkowe.

Tanie płytki do łazienki

Może cię zainteresować Czy opłaca się kupić II gatunek płytek?

Oczywistym jest, że dokonując wybory płytek do łazienki ważnymi czynnikami są ich kształt, wzór, wielkość i materiał, z jakiego są wykonane. Ale czy można udekorować pomieszczenie łazienki w piękny sposób, ale niedrogo?

W internecie znajdziemy bez problemu sklepy, które oferują outlet płytek łazienkowych. Są to często płytki, dzięki którym utrzymanie pomieszczenia w czystości nie będzie problemem, i to zarówno te ułożone na ścianie, jak i na podłodze Można je w łatwy sposób przetrzeć, a także gruntownie umyć. Tanie płytki do łazienki są również wytrzymałe, a także odporne na uszkodzenia i częste ścieranie.

Outlet płytek łazienkowych

Przeglądając strony internetowe sklepów oferujących tanie płytki łazienkowe natrafiamy na różne ich rodzaje. Do najpopularniejszych należą:
– imitujące kamień,
– imitujące drewno,
– płytki cegiełki,
– płytki klinkierowe.