Aktualności, Płytki ceramiczne

Czy opłaca się kupić II gatunek płytek?

czy-warto-kupic-ii-gatunek-plytek

Podczas remontów mamy bardzo dużo wydatków. Jednym z nich jest zakup płytek. Większość ludzi wybierając je od razu udaje się do marketu budowlanego. Jednak jest sposób, aby nabyć dobre płytki w dużo lepszej cenie i zaoszczędzić pieniądze podczas remontu, oczywiście zachowując przy tym jakość adekwatną do ceny. Z tego artykułu dowiesz się, czy warto kupić tanie płytki.

Czy warto wybrać outlet płytek zamiast marketu budowlanego?

Bez wątpienia kupowanie płytek w markecie budowlanym może wydawać się szybsze i łatwiejsze. Jednak są to tylko pozory, zakupy poprzez outlet płytek jest równie łatwy i prosty. Co więcej, oferta marketów budowlanych jest bardzo często ograniczona – szczególnie jeżeli szukamy czegoś unikatowego i wyjątkowego. Jednak główną różnicą pomiędzy outletem płytek a marketem budowlanym jest cena. Dlaczego tak się dzieje? W outletach bardzo często odbywają się wyprzedaże. Można wtedy zakupić płytki nawet o połowę tańsze. Jeżeli brać pod uwagę, że bardzo często potrzebujemy dużo płytek do całego remontu to suma, jaką zaoszczędzimy może być znacząca. Tak więc warto postawić na outlet płytek ze względu na ogromny wybór oraz możliwość zaoszczędzenia sporej sumy.

Warto przeczytać Tanie i funkcjonalne płytki na taras

Na czym polega outlet płytek?

Outlet jest to miejsce, często hala, gdzie sprzedawane są końcówki kolekcji, artykuły ze starszych serii na przykład z poprzedniego sezonu, towary powystawowe, z nadwyżek produkcyjnych albo produkty w opakowaniach zastępczych. Ludzie bardzo często myślą błędnie, że outlet płytek musi być równoznaczny z gorszym sortem produktu lub ze zniszczonym produktem.

Czy warto kupować w outlecie płytek?

Z pewnością outlet płytek jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają bardzo mały budżet na remont i chcą wykonać go jak najtaniej przy zachowaniu odpowiedniej jakości. Osoby, które mają upatrzony konkretny model płytek, ale nie stać ich na nie również powinny udać się do outletu z tanimi płytkami – na pewno znajdą podobny zamiennik w dużo atrakcyjniejszej cenie. Żeby kupować w outletach musimy również nie mieć problemu z tym, że zakupujemy towar poekspozycyjny oraz nie skreślamy płytek II gatunku, czyli nie przywiązujemy wagi do naprawdę minimalnych niedoskonałości. Warto odwiedzić outlet płytek, jeżeli urządzamy pomieszczenia, w których mniej ważna jest estetyka. Często jest to garaż, kotłownia czy spiżarnia. W outletach świetnie odnajdują się osoby, które kochają polować na okazję i wyszukiwać wyjątkowe perełki za bardzo niską cenę. W outlecie często znajdziemy końcówki serii, wyprzedawane, by zrobić miejsce dla nowych kolekcji, które będą wchodzić na rynek. Należy wiedzieć, że płytki pochodzące z końcówek serii mało kiedy zaliczają się do produktów II jakości. Dużo częściej są to pełnowartościowe produkty, bez żadnych wad, a ich niska cena jest spowodowana przymusem do zrobienia miejsca na magazynie na nowy towar. To samo dotyczy towarów poekspozycyjnych – mogą być one zupełnie nieuszkodzone, bez strat na jakości. Dlaczego więc są tanie? Ponieważ sam fakt bycia produktu na ekspozycji sprawia, że musi być on sprzedany za znacznie niższą cenę.

Może cię zainteresować Dlaczego warto zdecydować się na tanie płytki z outletu?

Outlet to idealny pomysł na kupno dużej ilości płytek w atrakcyjnej cenie. Kupując płytki pamiętajmy o dokładnym wyliczeniu ile metrów kwadratowych będziemy wykładać oraz doliczyć do tego około 10%. Kupując w outlecie należy kupić więcej płytek na zapas, bo może się okazać, że już za parę dni mogą być one wyprzedane. Ciężko wtedy będzie zdobyć choć jedną, taką samą płytkę. Należy również mieć na uwadze, że płytki II gatunku niekoniecznie mogą być dużo gorsze niż te z I. Przetarcia, niewielkie nierówności czy drobne odpryski na części płytek nie są dostrzegalne dla każdego. Płytki II gatunku często mają bardzo małą ilość rysek, które są niezauważalne bez naprawdę dokładnego przyjrzenia się.

Tak jak już było wspomniane wcześniej takie płytki idealnie nadadzą się do pomieszczeń, które nie muszą być reprezentacyjne. Są to przykładowo garaże, kotłownie czy spiżarnie. Teraz już wiesz, czym jest outlet płytek oraz dlaczego warto w nim kupować.