Aktualności, Architektura wnętrz

Czy warto zakupić płytki imitujące marmur?

Czy warto zakupić płytki imitujące marmur?

Płytki imitujące marmur to bardzo popularne rozwiązanie w obecnych czasach. Dzięki nim można zadbać o piękną aranżację pomieszczenia mieszkalnego. Moda na tanie płytki marmurowe przyszła z krajów zachodnich. Obecnie w domach w naszym kraju można znaleźć coraz więcej takich płytek. Są bardzo estetyczne oraz funkcjonalne. Dodatkowym atutem jest fakt, że dostępne są w przystępnych cenach. Można je zakupić w wielu sklepach zlokalizowanych na terenie całego kraju. Warto postawić na tanie płytki ceramiczne, które powinny zachwycić nie tylko domowników, ale również gości.

Należy wiedzieć, że marmur to jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych ostatnich lat. Okazuje się, że wystarczy zaledwie fragment ściany ozdobiony takim kamieniem, żeby nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a ponadto elegancji. Płytki imitujące marmur świetnie prezentują się niezależnie od stylu. Co ciekawe, sięgają po nie nie tylko zwolennicy klasycznych rozwiązań, ale także miłośnicy minimalizmu, scandi bądź glamour.

Warto przeczytać Jak obliczyć potrzebną ilość płytek?

Niestety prawdziwy marmur jest bardzo drogi, dlatego nie każdy może go kupić. Dlatego warto postawić na płytki imitujące marmur, które prezentują się równie pięknie. Można je zakupić w bardzo przystępnych cenach. Jest to opcja dla każdego. Warto zaznaczyć, że takie płytki do złudzenia przypominają prawdziwy marmur. Ponadto dają bardzo dużo możliwości aranżacyjnych, co jest bardzo ważne w obecnych czasach. Dobrze wiedzieć, z czym najlepiej łączyć marmurowe płytki, żeby dodały wnętrzu klasy, a dodatkowo pożądanego prestiżu.

Płytki marmurowe, jaki kolor wybrać?

Ostatnio popularny jest marmur z elegancką czernią. Jest to klasyczne połączenie, które stanowi wyjątkowy duet marmuru z intensywną czernią. Takie rozwiązanie można spotkać w wielu domach. Okazuje się, że możliwości aranżacyjnych jest bardzo dużo. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na marmurowe płytki ścienne w jasnej tonacji, wtedy warto postawić na czarne dodatki.

Może cię zainteresować Płytki drewno podobne – czy to dobra inwestycja?

Mowa tutaj na przykład o bateriach łazienkowych, umywalkach, a ponadto lampach. Warto też odpowiednio dobrać meble. Jak się okazuje, czarne elementy wyposażenia na stonowanym marmurowym tle powinny nabrać zupełnie nowego, ekskluzywnego wyrazu. W przypadku, kiedy wolimy, żeby to marmur był na pierwszym planie, najlepiej jest postawić na marmurowe płytki w kolorze czerni. Trzeba też wiedzieć o tym, że matowe żyłki wtopione w płytki powinny wprowadzić element dynamizmu, a ponadto życia w luksusie. Dlatego takie rozwiązanie jest chętnie stosowane przez Polaków. Płytki imitujące marmur można zakupić w bardzo korzystnych cenach. Najlepiej jednak zakupić je od sprawdzonego producenta, gdyż jakość zawsze powinna być kwestią priorytetową. Dobrej jakości płytki zostaną objęte gwarancją, co jest bardzo cenione w obecnych czasach.

Ciemne płytki gdzie użyć?

Każdy powinien pamiętać o tym, że czarne płytki nie sprawdzą się w przypadku wnętrz małych, a dodatkowo kiepsko oświetlonych. Okazuje się, że jedynie przestronne wnętrza ze sporą ilością naturalnego światła pozwolą zabłysnąć płytkom prawdziwym pięknem. Dlatego zawsze trzeba o tym pamiętać. To samo dotyczy tanich płytek ceramicznych. Warto też zaznaczyć, że innym świetnym połączeniem, szczególnie zalecanym dla łazienek, jest połączenie marmuru z mocnym wzorem, np. na podłodze. Taki zabieg sprawia, że pomieszczenie mieszkalne zachwyci pięknem. Dodatkowo będzie oryginalnie się prezentowało. Należy dodać, że geometryczne kształty na posadzce pozwolą przełamać surowość, a dodatkowo wzniosłość marmurowych ścian. W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest połączenie jednolitych ścian, a ponadto wzorzystej podłogi. Nie jest to jednak zawsze regułą. Okazuje się, że delikatna faktura marmuru bardzo dobrze pasuje do geometrycznego wzoru także w bliskiej styczności takiej samej ściany. Trzeba tylko spojrzeć na kolekcję najlepszych producentów. W praktyce jest tak, że marmurowe płytki powinny dodać wnętrzu pałacowego szyku, co jest celem wielu ludzi. Taka aranżacja z pewnością zachwyci gości oraz domowników. W Polsce istnieje wiele sklepów, w których można zakupić płytki ceramiczne w przystępnych cenach.